O Katebee

Blog Katebee je o mně. O mých životních zkušenostech, myšlenkách a tématech, která mě obklopují a baví. A kterým také občas nerozumím, ale chci se o nich dozvědět víc.

Proč blog o přírodě, geografii, životním stylu a studiu?

Vyrůstala jsem v malém krušnohorském městě obklopena lesy a kopci, hrála basketbal a vzhlížela k životu v Praze. První zkušenosti s opravdovými znalostmi ze světa přírody jsem nasávala při studiu Geografie v Praze. Ve svých 26 letech jsem poprvé vyrazila s krosnou na zádech stopovat a okusit život na farmě v Anglii. O 2 roky později mé kroky vedly do Skotska, kde jsem žila v nádherné krajině Highlands. Teď studuji na britské univerzitě obor Geography and Environmental science, bydlím v Liverpoolu a nějak cítím potřebu o těch svých znalostech a zkušenostech psát.

Témata jako klimatická změna, udržitelný životní styl, zdravé stravovaní, fungující projekty, aktivismus a s tím spojená i politika mě v poslední době začala přitahovat více a více. Ráda získávám znalosti z různých zdrojů a hledám svou vlastní cestu k vytvoření si vlastního názoru. A není to vůbec jednoduché. Kdo se v tom má všem vyznat.

Na druhou stranu, pokud bych si všechny tyhle znalosti nechala jen pro sebe, tak je časem zapomenu, opadne motivace a nebudu mít třeba ani šanci někoho ovlivnit. Nejen členy rodiny , ale myslím tím kohokoliv. Já nejsem dobrý řečník a diskutovat s lidmi se musím teprve naučit. Psaní blogu, což zahrnuje vyjadřování svých myšlenek a sdílení zdrojů, které mě oslovily, mi přijde jako dobrá cesta. Dobrý první krok, který třeba bude vést k těm dalším.

Taky mám tendenci přeskakovat své životní milníky a úspěchy a naopak se trápím pro ty nedosažené mety, které se pak zdají, že převažují. A tak se potřebuji často ohlédnout přes rameno a připomínat si, že to se mnou není tak špatné. Že mám být na co pyšná.

Nejsem člověk velkých slov. Když mě potkáte, nebudu patřit k těm nejvýřečnějším. Budu se usmívat a budu milá. Potřebuji dost času, než si zvyknu na nového člověka. Ale jako každý, tak i já potřebuji své myšlenky ventilovat. A když nejsou zrovna spřízněné duše a nechce se mi mluvit do obrazovky a telefonu, tak píšu. Píšu do deníku a píšu sem. Že je to veřejné? Sociální sítě taky. Tady si to přečte jen ten, kdo opravdu chce.

Zjisti o mně víc. Čti články. Sleduj mě na sociálních sítích. Propojme se.

Většina článků na blogu je o přírodě, geografii a životním stylu. Pokud chceš ale vědět více přímo o mně, souznít s duší a dozvědět se něco osobního, tak zabrouzdej do sekce:

Já & …

Chceš vědět, jak to bylo se vznikem blogu Katebee? No trvalo mi to.