Kde zahnat chutě

Nechte si poradit, kam zajít do dobré restaurace, kavárny, pubu, obchodu a jiných míst spojenými s chuťovým zážitkem. Glasgowský přehled těchto tipů byl vytvořen nejen mnou, ale i místní českou komunitou a samotnými Skoty. Podniky budou postupně přibývat.

PAESANO​

Pizzerie
Neapolská pizzerie, kterou najdete jak v centru, tak ve West Endu. Prostory obrovské, skvělá atmosféra a pizza prostě nemá chybu. I kamarád přímo z Neapoli souhlasil. I přes velikost se večer stojí fronta na místo, ale nebudete zklamáni.
https://paesanopizza.co.uk​

BI BIM BAP

Korejská restaurace
Korejská restaurace v centru města, ulice West Nile St. Zde jsem poprvé ochutnala stejnojmenné jídlo a zamilovala jsem si ho. Teď už patří i do mých domácích receptů. Velmi malý prostor, ale jídlo skvělé. Často se tvoří fronty, ale stojí za vystání.
bibimbap-glasgow.com

THE BUTTERFLY AND PIG

Fish & Chips, Pivo, Restaurace
Také v Bath Street. Čepují zde Staropramen. Mají možná nejlepší Fish and Chips v Glasgow. Dovnitř můžete i se psem.
https://thebutterflyandthepig.com

Beer time

Seznam míst, kam zajít v Glasgow na pivo
Kam na pivo

HAPPY MEAL

Polské občerstvení
Pokud hledáte něco středoevropského, zaskočte sem. Polská jídla a majitel obsluhuje vždy s úsměvem
HappyMealGlasgow

BREWDOG

Pivo a burger
Světově známý pivovar původně z Ellonu (u Aberdeen) má v Glasgow dva podniky. Dáte si tady třeba burger, maso, hranolky či pivo na stojáka. Nabídka piva je opravdu široká, nestyďte se říct jen o ochutnávku na čepu, když neznáte. Posezení je i venku, ale po 6 je většinou velmi plno. Ale třeba budete mít štěstí.
https://www.brewdog.com/uk/

CAFE STRANGE BREW

Káva a brunch
Naprosto fantastické místo kam zajít na brunch a kávu v Shawlands. Nenechte se odradit frontou která se tam občas tvoří, stojí to za to.
cafestrangebrew

BREAD MEATS BREAD

Burgrárna
Už podle názvu je jasné, že se jedná o burgrárnu. V centru nebo ve West Endu, ale je lepší si udělat rezervaci, často se tvoří fronty. Můj nejoblíbenější burger je Full House s trhaným masem. Vyhlášený mají také Milkshake, mně samotné se ale k burgeru moc nehodí.
https://www.breadmeatsbread.com/

THE FLYING DUCK

Vegan food, Music
Osobně bohužel nevyzkoušeno, ale dostala jsem doporučení přímo od místních. Glasgowský klub, kde hrají skvělou muziku a vaří vegan food.
www.theflyingduck.org/

BLOC+​

Pivo, levné jídlo, koncerty, zahrádka
Podnik najdete v Bath Street, naproti posilovně Pure Gym (takže tu pizzu nebo hamburger pak můžete jít hned vyběhat). Skvělé pro posezení u piva. Mají zahrádku. Dobré a levné jídlo. Milá obsluha. Pořádají živé multižánrové koncerty. Je to v podstatě takový studentský podnik. Mezi hosty je vždy hodně hipsterů, cizinců a mladých lidí
https://www.bloc.ru/

NON VIET

Vietnamská/asijská restaurace
Super vietnamská/asijská restaurace s pobočkami na Sauchiehall street a ve West Endu.
https://nonviet.co.uk/

REVOLUCIÓN DE CUBA​

Koktejly, tapas, tanec, hudba
Chcete si užít večer a dát si dobrý drink? Havana, živá hudba, koktejly, rumy, tanec, tapas. Nachází se opět v centru města.
www.revoluciondecuba.com

Let's take a coffee break

Seznam míst, kam zajít v Glasgow na dobrou kávu
Kavárny

THE GLAD CAFÉ​

Kavárna, klub, koncerty
Kavárna a klub, ve kterém můžete zajít na koncert, vychutnat si kávu, zahrát společenské hry, dát si něco dobrého v Shawlands. Vyhlášené místo pro místní.
https://www.thegladcafe.co.uk/

SUGO PASTA

Těstoviny
Italská restaurace v centru města, v přízemí budovy The Lighthouse, zaměřená na těstoviny. Na stejném konceptu jako Paesano, se stejným majitelem. Čerstvé těstoviny, můžete jim koukat skoro až pod ruce při vaření, rychlá obsluha, velký prostor. Jídla jednoduchá a výborná.
https://www.sugopasta.co.uk/

Let's eat

Seznam míst, kde se v Glasgow dobře najíst
Kam na jídlo

RANJIT'S KITCHEN

Indická restaurace, vegetariánská
Kuchyně indického Panjabu, skvělá vegetariánská jídla, která jsou dobrá jak na oběd, tak i jako snacky do parku. Na Southside.
http://www.ranjitskitchen.com/

ROCKVILLA PIZZA​

Pizzerie
Skvělá pizzerie tentokrát v severní části města, kousek od vodního kanálu. Takže můžete spojit s příjemnou procházkou.
https://rockvilla.pizza/

MOZZA

Pizzerie
Do třetice neapolská pizzerie. Občas se setkáte s rozepří, která že pizzerie je lepší, já si myslím, že se nespletete v žádné. Pečou v peci se dřevem a obsluha příjemná. Najdete ji opět v centru.
https://www.mozza.it/

DRYGATE

Pivovar, restaurace, terasa, koncerty
Pivovar, restaurace s proskleným výhledem přímo do varny, terasa, koncerty, skvělé jídlo, speciální i klasická piva. Můžete i zkusit set piv na ochutnání nebo se objednat na prohlídku pivovaru. Podnik leží hned pod kopcem, kde je katedrála a Necropolis, takže lz spojit jako cílové místo po prohlídce města.
https://www.drygate.com/

iCAFÉ

Nejen studentská kavárna
Síť internetových kaváren v Glasgow. Poboček je více, já měla ale velmi oblíbenou hlavně tu dvoupatrovou na Ingram Street v centru. Je velmi populární studenty, takže občas okupují stoly celý den, ale vždy jsem zde nějaké místo našla. Krom WiFi a dobré kávy se zde i dobře najíte.
http://www.icafe.uk.com/#our-cafes

Lokality

Pokud se nemůžete rozhodnout a rádi vybíráte podle aktuální nálady a chutí, vzhledu podniku, zaplněností či jiných kritérii, tady nabízím pár ulic, částí Glasgow, kde si snad vyberete.

Ashton Lane (West End)

Great Western Road (West End)

Pollokshaws Road (Southside)

Renfield Street (City centre)

Mapa