Blog,  Objevuj & Vzdělávej se

Google Earth a jiné tipy

Víte, jaké je největší jezero světa nebo ve kterém národním parku vytvořil Charles Darwin svou evoluční teorii přirozeného výběru? Na tyto a na mnoho dalších otázek se dozvíte odpovědi v aplikaci Google Earth v sekci HRY.

Já jsem s Google Earth začala prvně pracovat v rámci mého studijního projektu vloni, kdy jsem zkoumala mořské a oceánské dno. Následovala jsem požadované otázky a popravdě, moc důkladně jsem aplikaci neprocházela a nevěnovala se jí.

O rok později jsem však narazila na online verzi díky českému webináři od Projektu SYPO na Youtube, na který odkazuji níže. A Google Earth mě učaroval. Což dává důkaz, že ne vždy vše zaujme napoprvé. Záleží na tom, jak je vám daná problematika (web) představena a jak vás zaujme. Takže dávejte i druhé šance.

Mapa a satelitní snímkování je zde povýšeno na mnohem vyšší úroveň. Díky mnoha funkcím je aplikace kromě kvalitních fotografií, 3D modelů krajiny, mapových nástrojů a detailního přibližování zvoleného území plná vzdělávacích materiálů, kvízů, článků (v angličtině) i možností tvorby vlastních prezentací.

Pokud máte volných deset minut a nevíte zrovna co by, zkuste prozkoumávat svět.

Ve zmíněném česky mluveném videu se mluví o tipech na užitečné nástroje nejen pro učitele zeměpisu. Tedy kromě Google Earth zde najdete doporučení a praktické ukázky webových stránek jako atlas.mapy.cz, wolframalpha.com, worldometer.info, climatecharts.net a české kdetosakra.cz (pokud jste hraví jako já, tak tahle poslední vás nemůže minout). Ať jste či nejste školou povinní, odkazy jsou dobrými zdroji informací o dnešním světě.

pozn. Funkcí v Google Earth je mnohem více, ale pokud vás toto zkoumání světa uchvátí, tak se jistě sami už dáte do rozšiřování obzorů. K dispozici je i aplikace ke stažení zdarma.

zdroj úvodní fotografie: pixabay/sweetlouise