Do konce května aneb Studuji v Británii

Letos mám za sebou skoro první rok studia na The Open University. Skoro znamená, že mi chybí ještě odevzdání poslední, závěrečné, hlavní práce. Jsem jí trochu pohlcená, takže ač jsou nové myšlenky na články o Glasgow, nejsou ještě dokončené. Tak mi držte palce, ať dopíši co nejdříve a buďte trpěliví.

Ale co vám chci sdělit. Koncept The Open University mi přijde skvělý a i VY, jako nestudenti, se můžete zúčastnit stovek kurzů a vzdělávat se. Jak? Navštivte stránky OpenLearn: https://www.open.edu/openlearn/free-courses/full-catalogue, najděte si téma, které vás zajímá a směle do toho.

Pokud sledujete BBC dokumenty o přírodě, tak vědecké podklady jsou částečně od vědců z této university.

Mé studium je dálkové, ale nemůžu si stěžovat na nedostatek informací či komunikace. Ba naopak. Mám ve studiu mnohem větší přehled, než když jsem studovala v Čechách. Studuji obor Geography and Environmental science a vlastně i angličtinu. Neexceluji v jazyce, ale o to víc mě to asi baví. Ten pocit, když chápete téma a ještě k tomu v druhém jazyce. Když se přistihnete, že celý den čtete texty v angličtině a zapomenete si uvědomit, že všem říkáte, že anglicky neumíte. Ten pocit, když studujete koloběh uhlíku, chemie byla vždy na dně oblíbenosti a teď vás fascinuje cesta tohoto prvku a k tomu ještě bakterie a žížaly. Ta frustrace, když čím víc studujete globální klima tím méně mu rozumíte.

Nedávám škole tolik, kolik bych měla. Ale o tom to asi není. Studium mi přináší radost. Kdyby jste někdo chtěl poradit ohledně The Open University nebo jen popovídat o zkušenostech, napište.

Těšte se brzy na další články a fotky z Glasgow. Zrcadlovku mám připravenou, chodit venku je povolené a co jiného potřebuji.

S úsměvem

katebee


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *